Saadet Hanım Başrol Oyuncuları ve Konusu

2024 yılında sinemaseverlerle buluşacak olan Saadet Hanım filminin oyuncu kadrosu belli oldu. Başrollerde, başarılı oyuncular Binnur Kaya ve Polat Bilgin yer alacak. Temmuz ayında çekimlerine başlanacak olan film, yıl sonunda izleyicilerle buluşmayı hedefliyor.

Son olarak Yalı Çapkını dizisinde izleyicilerin karşısına çıkan Binnur Kaya, bu kez Saadet Hanım filminde başrolü üstlenecek. Kaya, bu filmde deneyimli oyuncu Polat Bilgin ile birlikte başrol oynayacak. Polat Bilgin de bu projede erkek başrol olarak izleyicilerin karşısına çıkacak.

Saadet Hanım filmi, emekli öğretmen Saadet Hanım’ın hayat hikayesini anlatacak. Filmin senaryosunu, değerli senarist Levent Pala kaleme alıyor. Bu biyografik filmde, izleyicilere Saadet Hanım’ın yaşamına dair detaylar sunulacak ve onun ilham verici hikayesi beyaz perdeye taşınacak.

Saadet Hanım Oyuncuları

Binnur Kaya - Saadet Hanım

Binnur Kaya - Saadet Hanım
Binnur Kaya - Saadet Hanım

Saadet Hanım filminin kadın başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak olan Binnur Kaya, 19 Nisan 1972 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. 2024 yılı itibariyle 52 yaşına basacak olan yetenekli oyuncu, aslen Adana kökenlidir. Ankara Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra, sahne sanatları alanındaki kariyerine adım atan Binnur Kaya, kariyerinin başlarında BKM ekibine katılarak önemli bir adım atmıştır.

Binnur Kaya, özellikle Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Şahika Koçarslanlı karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınmış ve sevilmiştir. Bu rolüyle izleyicilerin gönlünde taht kuran Kaya, daha sonra Yalı Çapkını, Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve Aramızda Kalsın gibi popüler yapımlarda da rol almıştır. Her bir projesinde farklı karakterlere hayat vererek oyunculuk yeteneğini sergileyen Binnur Kaya, Saadet Hanım filminde de güçlü bir performans sergilemeye hazırlanıyor. Bu filmde, emekli bir öğretmenin yaşam öyküsünü izleyicilere aktaracak olan Kaya, izleyicilere yine unutulmaz anlar yaşatacak.

Polat Bilgin

Saadet Hanım Oyuncuları
Saadet Hanım Oyuncuları

Saadet Hanım filminde erkek başrol olarak izleyicilerin karşısına çıkacak olan Polat Bilgin, 28 Haziran 1976'da Samsun'da doğmuştur. 2024 yılı itibariyle 48 yaşında olan Bilgin, Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olduktan sonra Tiyatro Anadolu ekibine katılmıştır. Bu ekipte kurucu ortak olarak yer almış ve tiyatro dünyasında önemli deneyimler kazanmıştır.

Polat Bilgin, son olarak FOX TV'de yayınlanan Kısmet dizisinde rol almıştır ve burada başarılı performansıyla dikkat çekmiştir. Daha önce Muhteşem Yüzyıl, Yalnız Kurt ve Sıfırıncı Gün gibi popüler yapımlarda da yer alan oyuncu, geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmakta ve sevilmektedir. Saadet Hanım filminde de güçlü bir karakteri canlandıracak olan Bilgin, bu projede sergileyeceği performansla izleyicileri bir kez daha etkilemeyi hedefliyor. Tecrübeli oyuncu, kariyeri boyunca farklı karakterlere hayat vererek geniş bir yelpazede oyunculuk yeteneklerini sergilemiştir ve Saadet Hanım filminde de aynı başarıyı sürdürmeyi amaçlıyor.

Yorum yapın