Merhamet Meleği Dizisi Konusu, Yayın Tarihi, Kanalı ve Dizi Hakkında Bilgiler

Edip Zeydan, Rus dizisi Merhamet Meleği'nde başrole adım atıyor! Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesiyle birlikte, dizi ülkemizde büyük ilgi uyandıracak. Heyecan verici bir yapımda, 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı'nın etkileyici hikayesi anlatılacak. Dizi, ülkemizde çekilen sahnelerle daha da yakın olacak. İşte, bu ilginç buluşma için sabırsızlanıyoruz.

Merhamet Meleği Dizisi Oyuncu Kadrosu

Rusya'nın TV1 kanalında heyecanla beklenen Merhamet Meleği dizisi, dikkat çekici bir Türk-Rus ortak yapımı olarak izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu ilgi çekici yapım, 93 harbi olarak bilinen dönemin önemli olaylarını ve sırlarını gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor. Başrolde ise usta oyuncu Edip Zeydan, Engin karakterine hayat verecek. Dizi, birbirinden yetenekli Rus ve Türk oyuncuları bir araya getiriyor. Merhamet Meleği dizisinin diğer oyuncuları da belli olduğunda sizlerle paylaşacağız. Gözler bu merak uyandıran yapımda.

Edip Zeydan – Engin

Edip Zeydan, Merhamet Meleği dizisinde Engin karakterine can verecek! Bu heyecan dolu yapımın bazı sahneleri Rusya'da, bazıları ise Türkiye'de çekilecek. Merhamet Meleği dizisi, toplamda 16 bölümden oluşacak ve Engin karakteriyle Osmanlı'nın üst düzey bir subayını canlandıracak. Zaten Bir Yusuf Masalı ve Diriliş Ertuğrul gibi dizilerde de rol alan Edip Zeydan için bu, ilk kez bir Rus dizisinde Türk başrol deneyimi olacak. Kendisine başarılar dilerken, merakla beklediğimiz bu projenin bizi nasıl sürükleyeceğini düşünmeden edemiyoruz.

Merhamet meleği dizisi nerelerde çekilecek?

Türk-Rus ortak yapımı olan Merhamet Meleği dizisi, Rusya'nın TV1 kanalında yayınlanıyor ve biz de heyecanla TRT ekranlarında yayınlanmasını bekliyoruz. Dizi, Rusya ve Türkiye'de çekilecek ve bu ortak çekimler sırasında birçok Türk oyuncu ve savaş sahnelerinde birçok figüran yer alacak.

Eğer siz de Merhamet Meleği dizisinde kısa da olsa bir rol almak ve diziye renk katmak istiyorsanız, yapımcı Bravo Film ile iletişime geçebilirsiniz. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Rus yönetmen Leonid Belezonorovic oturacak. Toplamda 16 bölümden oluşacak olan dizi, 2024 yılında ülkemizde de yayınlanması planlanıyor.

Ünlü isimlerin yer aldığı bu güçlü yapımın ekranda nasıl bir etki bırakacağını düşünmek bile heyecan verici! Merhamet Meleği dizisinin Türkiye'de de heyecanla beklenen yayın tarihi yaklaşıyor, bu maceraya hazır mısınız?

Yorum yapın